Sotsiaalmeedia laimamisega tegelemine
picture
LawThor Artiklid at LawThor
at
|clock2023-03-05
Broneerige konsultatsioon

Sotsiaalmeedia diffamatsiooniga tegelemine võib olla keeruline ja stressirohke protsess. Kui arvate, et olete online diffamatsiooni ohvriks, on mitmeid samme, mida saate olukorra parandamiseks teha.

 

 

1. Hinda olukorda: Enne tegutsemist on oluline hinnata olukorda ja määrata, kas küsimuses olev väide on tõesti diffamatoorsete iseloomuga. Diffamatsioon määratakse vale väitena, mis kahjustab inimese mainet. Kaaluge väite tekitatud potentsiaalset kahju ja hindage õiguslikku asja kulud ja frustratsiooni olukorra raskusastme vastu. Lisaks tuleb arvestada väitele vastamise mõju, sest see võib olukorda ainult eskaleerida ja põhjustada lisakahju.

 

 

 

2. Koguge tõendeid: Kui olete määranud, et väide on diffamatoorsete iseloomuga, on oluline kiiresti koguda väite tõendid. See hõlmab artikli, postituse või kommentaari küsimuses kinnipidamist ja säilitamist, kuna alati on oht, et väide muudetakse või kustutatakse. Soovitatav on kasutada forensilist säilitamise tööriista, mis loob väitele autentse ja kaitstud koopia, mida saab kohtus kasutada tõendina.

 

 

 

3. Nõua õigusabi juristilt: Juristi nõustamine on oluline samm, et mõista, kas tegu on tõelise diffamatsiooni juhtumiga ja mõista olukorra lahendamise võimalusi. Jurist saab pakkuda ekspertnõu ja juhendada teid õiges suunas. On oluline õigusabi nõuda varakult, enne kui teete kiirustades otsuseid või astute ise samme.

 

 

 

4. Saada lõpetamiskiri: Jurist saab abi pakkuda ka lõpetamiskirja koostamisel, mis on dokument, mida saadetakse ettevõttele või isikule tegevuse lõpetamise nõudmiseks. Tugevalt sõnastatud kiri ähvardavast õigusbüroost võib sageli piisata, et diffamatoorne artikkel või sotsiaalmeedia postitus tühistataks, kuid kahju võib olla juba tekkinud. Lõpetamiskiri saatmine on siiski hea esimene samm.

 

 

 

5. Avalda oma avaldus: Väite ümberlükkamiseks oma avaldus avaldamine võib olla hea valik, kuid on oluline seda teha rahulikult ja mõõdetult sobivas kanalis. See võib olla isiklik või ettevõtte veebisait, pressiteade, LinkedIn või isegi uudissait. PR-firmalt või mõnelt teiselt kommunikatsioonieksperdilt abi saamine avalduse koostamisel ja levitamisel on mõistlik.

 

 

 

6. Esita diffamatsioonitunnistus: Viimase abinõuna võib olla vajalik esitada diffamatsioonitunnistus, eriti kui lõpetamiskiri ei ole tähelepanu pälvinud. Oluline on aga märkida, et diffamatsioonitunnistuse edu sõltub suuresti jurisdiktsioonist ja seda ei tohiks kergekäeliselt ette võtta.Broneerige konsultatsioon