Kuidas kaitsta oma digitaalseid varasid pärast surma: digitaalse kinnisvara planeerimise juhend
Kuna meie elud muutuvad üha digitaalsemaks, siis koguneb meil järjest enam digitaalseid varasid, nagu näiteks online kontod, krüptovaluuta ja isiklikud andmed. Erinevalt füüsilistest varadest võivad digitaalsed varad olla keerulised pärast meie surma hallata ja kaitsta. Ilma korraliku planeerimiseta võivad need varad kaduma minna, varastatud saada või unustatud jääda.
picture
LawThor Artiklid at LawThor
at
|clock2023-04-18
Broneerige konsultatsioon

Kuna meie elud muutuvad üha digitaalsemaks, siis koguneb meil järjest enam digitaalseid varasid, nagu näiteks online kontod, krüptovaluuta ja isiklikud andmed. Erinevalt füüsilistest varadest võivad digitaalsed varad olla keerulised pärast meie surma hallata ja kaitsta. Ilma korraliku planeerimiseta võivad need varad kaduma minna, varastatud saada või unustatud jääda. Seetõttu on oluline luua digitaalne pärandiplaan. Selles artiklis räägime sellest, kuidas kaitsta oma digitaalseid varasid pärast surma.

 

 

 

1. Võtke digitaalsete varade inventuur

 

 

 

Esimeseks sammuks digitaalse pärandiplaani loomisel on võtta digitaalsete varade inventuur. See hõlmab kõike online kontodest ja paroolidest kuni krüptovaluuta ja intellektuaalomandini. Tehke nimekiri kõigist oma digitaalsetest varadest ning lisage kõik sisselogimise volitused, paroolid ja taastamisvõtmed.

 

2. Määrake digitaalne haldur

 

 

 

Nagu traditsioonilise testamendi haldur, on ka digitaalne haldur vastutav teie digitaalsete varade haldamise eest pärast surma. Määrake keegi, keda usaldate, et hakkaks tegelema teie digitaalsete varadega ning veenduge, et neil oleks kõik vajalikud andmed teie kontodele juurdepääsuks ja nende haldamiseks.

 

 

 

3. Loo digitaalne testament

 

 

 

Digitaalne testament on juriidiline dokument, mis kirjeldab, kuidas soovite oma digitaalseid varasid pärast surma hallata. See peaks sisaldama juhiseid, kuidas oma kontodele juurde pääseda, kes peaks pärima teie digitaalsed varad ning mida tuleks teha teie online kohalolekuga. Veenduge, et teie digitaalne testament oleks juriidiliselt siduv ja ajakohane.

 

 

 

4. Hoidke oma paroole turvaliselt

 

 

 

Veenduge, et teie sisselogimisandmed ja paroolid on turvaliselt hoitud. Vältige lihtsalt äratuntavaid paroole ning kaaluge paroolihalduri kasutamist, et salvestada oma paroolid krüpteeritud vormingus. Samuti veenduge, et teie digitaalne täitur teab, kuidas pääseda ligi teie paroolihaldurile.

 

 

 

5. Kaalu pärilikke kontakte

 

 

 

Paljud sotsiaalmeedia platvormid pakuvad nüüd funktsiooni nimega "päriliku kontakt". See võimaldab teil määrata kellegi oma konto haldajaks pärast teie surma. Nad saavad uuendada teie profiilipilti, vastata sõpruse taotlustele ja teha mälestuspostitusi. Kontrollige oma sotsiaalmeedia kontode sätteid, et näha, kas see funktsioon on saadaval.

 

 

 

6. Krüpteerige oma andmed

 

 

 

Andmete krüpteerimine võib pakkuda täiendavat turvalisuse kihti teie digitaalsete varade jaoks. Krüpteerimine muudab teie andmed loetamatuks kõigile, kellel pole võtit. Kaaluge tundlike andmete, nagu finantsaruannete, isiklike fotode ja dokumentide krüpteerimist.

 

 

 

7. Vaadake oma digitaalset vara planeerimist regulaarselt üle

 

 

 

Sarnaselt traditsioonilisele vara planeerimisele tuleks ka teie digitaalset vara planeerimist regulaarselt üle vaadata. Veenduge, et teie plaan oleks ajakohane, sealhulgas kõigi uute kontode või muudatuste puhul olemasolevates kontodes. Samuti vaadake oma paroolihaldurit, et veenduda, et teie paroolid oleksid endiselt turvalised.

 

 

 

Kokkuvõttes on digitaalne vara planeerimine oluline osa teie üldisest vara planeerimisest. See tagab, et teie digitaalsed varad oleksid kaitstud ja juhitud vastavalt teie soovidele pärast teie surma. Võttes arvesse oma digitaalseid varasid, määramaks digitaalse täituri, luues digitaalse testamendi, hoides oma paroole turvaliselt, kaaludes päriliku kontakti kasutamist, krüpteerides oma andmed ja vaadates oma plaani regulaarselt üle, saate luua tervikliku digitaalse vara planeerimise, mis pakub teile ja teie lähedastele rahu.

 

Broneerige konsultatsioon