Jurist vs Advokaat
Advokaat ja jurist on sageli segamini kasutatud, kuid need ei ole samad asjad. Jurist on üldine termin, mis viitab kellelegi, kes on õigusega koolitatud ja litsentseeritud selle rakendamiseks. See hõlmab õigusnõustajaid, samuti muid õiguslikke professionaale, nagu juristi abi ja õigusabi.
picture
LawThor Artiklid at LawThor
at
|clock2023-03-05
Broneerige konsultatsioon

Jurist vs Advokaat

 

 

Advokaat ja jurist on sageli segamini kasutatud, kuid need ei ole samad asjad.

 

 

 

Jurist on üldine termin, mis viitab kellelegi, kes on õigusega koolitatud ja litsentseeritud selle rakendamiseks. See hõlmab õigusnõustajaid, samuti muid õiguslikke professionaale, nagu juristi abi ja õigusabi.

 

 

 

Advokaat, teisest küljest, viitab spetsiifiliselt isikule, kes on litsentseeritud õiguse rakendamiseks ja õigusabi andmiseks ja esindamiseks klientidele. Teisisõnu, advokaat on juristi tüüp, kes on bari sisse lubatud ja õiguse rakendamiseks volitatud.

 

 

 

Üks peamine erinevus advokaadi ja jurist vahel on see, et mitte kõik jurist ei ole advokaadid. Näiteks juristiabi ja õigusabi ei ole tavaliselt advokaat, isegi kui nad on juristit. 

 

 

 

Teine erinevus seisneb selles, et adovkaat on õigus praktiseerida õigust konkreetses riigis. Advokaat saamise nõuded on riigis erinevad, kuid tavaliselt hõlmavad need ka advokaadi eksami sooritamist ja õigushariduse perioodi läbimist.

 

 

 

Lühidalt, samas kui jurist on üldine termin, mis viitab kellelegi, kes on õigusega koolitatud, on advokaat spetsiifiline jurist tüüp, kes on litsentseeritud õigust rakendama ja andma õiguslikku nõu ja esindama kliente.

Broneerige konsultatsioon