Maksud Eestis
Eesti omab võrreldes teiste riikidega lihtsat ja ühtlast maksusüsteemi. Ettevõtete tuludeklaratsioon maksustatakse 20% ja isiklike tulude maksustamine on 20%. Ettevõtete puhul erineb maksustamine teistest riikidest selles, et tulu ei maksustata aastase kasumi, vaid kuus.
picture
LawThor Artiklid at LawThor
at
|clock2023-03-05
Broneerige konsultatsioon

Eesti omab võrreldes teiste riikidega lihtsat ja ühtlast maksusüsteemi. Ettevõtete tuludeklaratsioon maksustatakse 20% ja isiklike tulude maksustamine on 20%. Ettevõtete puhul erineb maksustamine teistest riikidest selles, et tulu ei maksustata aastase kasumi, vaid kuus. Ja alles siis, kui kasum jagatakse välja. Näiteks, kui ettevõte X OÜ jagab välja 100€ igakuine dividend, arvutatakse 20% lähtuvalt netotasust. Seejärel maksab ettevõte eraisikule 80€ ja 20€ maksu.

 

 

Samuti on Eestis 33% suurune sotsiaalmaks, mis katab erinevaid sotsiaalprojekte nagu tervishoid ja pension. Lihtne maksukalkulaator on leitav aadressil https://www.kalkulaator.ee/

 

 

Lisaks neile maksudele kehtivad Eestis ka käibemaksud (VAT) toodetele ja teenustele, milleks on hetkel 20%. Teatud tooted ja teenused maksustatakse vähendatud 9% määraga.

 

 

Eesti on üks vähesi riike maailmas, kus on rakendatud ühtlast maksumäära süsteemi. See on lihtne ja arusaadav, mis soodustab maksude maksmist ja hõlbustab maksukohustustest kõrvalehoidmist.

 

 

Üldiselt on Eesti maksusüsteem võrreldes teiste riikidega lihtne ja efektiivne ning valitsus püüab selle pidevalt parandada. Näiteks laieneb e-Maksu süsteem, mille abil saab taotleda tagasimakseid ja esitada ettevõtete maksudeklaratsioone.

 

 

Kui teil on täiendavaid küsimusi, siis saate esitada konsultatsioonipäringu maksuõiguse advokaadi kaudu LawThor.

Broneerige konsultatsioon